Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Holidays, dnia 20-listopad-2016

Złote plaże Bułgarii
Bułgaria to niezwykły kraj, który kusi pięknem plaż, wspaniałą pogodą oraz mnóstwem atrakcji.

To tutaj odpoczynek kojarzy się z błękitem nieba i fal, a leniuchowanie na złotym piasku sprawia, że chce się tu pozostać jak najdłużej. Na bułgarskim wybrzeżu czeka naprawdę wiele boskich plaż, które są niezwykle szerokie i piaszczyste. Dodatkowo charakteryzują się one łagodnym zejściem do morza, dzięki czemu idealnie nadają się na wakacje z dziećmi. Oto najpiękniejsze z nich i takie, na których warto spędzić wymarzone wczasy. Po więcej odsyłamy na stronę http://plazebulgarii.pl.

Bułgarskie plaże, czyli gdzie się opalać i świetnie się bawić na wakacjach

Bułgaria to kraj obfitujący w piękne plaże, niewątpliwie jednak najwięcej perełek czeka w południowej oraz środkowej części jej wybrzeża. Bardziej na północy bowiem więcej jest plaż kamienistych, a także tych z trudniejszym dostępem. Jednakże i tutaj można znaleźć coś dla siebie. Takie miejsca jak Rusałka czy Szabła są zarówno przyjemne, jak i piękne, choć więcej tutaj kamieni i zatoczek aniżeli piasku. Kusi jednak ich dzikość i większa dyskrecja.
Na południowym wybrzeżu natomiast warto zwiedzić plaże Obzoru czy Słonecznego Brzegu. Ten ostatni jest kurortem niezwykle popularnym i oferującym dużą, zadbaną piaszczystą plażę. Równie znane są Złote Piaski z idealnym wręcz miejscem na wypoczynek wśród słońca, wspaniałymi ośrodkami SPA oraz kompleksami balneologicznymi.
Wspaniałe plaże można odnaleźć także wzdłuż Zatoki Pomoryjskiej. Mają one ciemny, łagodny piasek, który bogaty w żelazo posiada lecznicze właściwości. Oprócz cudownego miejsca na relaks można tutaj także skorzystać z takich atrakcji jak restauracje, kawiarnie czy zakłady w stylu ludowym.

Atrakcje dla plażowiczów, czyli co robić pomiędzy kąpielami słonecznymi

Oprócz wspaniałych plaż czy to na południowym, środkowym czy nawet północnym wybrzeżu Bułgaria posiada także bogatą infrastrukturę turystyczną. Oprócz pięknych, zabytkowych miast w kurortach otoczonych zakątkami idealnymi na kąpiel słoneczną można również znaleźć wiele atrakcji. Jednym z takich miejsc jest Warna otoczona dużą ilością plaż, czekają tutaj chociażby takie zabytki jak Mauzoleum Władysława Warneńczyka czy wielki sobór oraz delfinarium Festa.
Niezwykle popularną atrakcją jest także nestinarstwo, czy pradawny obyczaj chodzenia po rozżarzonych węglach. Można go zobaczyć tuż przed rozpoczęciem sezonu, czyli 21 maja, w dniu św. Konstantyna i Heleny. Równie ciekawe będzie zwiedzanie galerii wykutych w skalnych urwiskach w Aładży, czyli 3 kilometry od Złotych Piasków. Miejsce to nie zachowało się do naszych czasów, jednakże widoki, które z niego się roztaczają są niesamowite.

Bułgaria to wspaniała propozycja na wakacje dla wszystkich miłośników plażowania. Można tutaj odpocząć ciesząc się pięknem widoków, skorzystać z ciekawych atrakcji czy spróbować pysznej kuchni. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, a dodatkowo kraj ten znajduje się stosunkowo blisko i może naprawdę oczarować. Bułgaria to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy kochają morze, błękit nieba, krystalicznie czystą wodę i niespodzianki.

Okiem reportera


turystyka
wyprawy
urlop