Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Holidays, dnia 31-lipiec-2015

Wakacje inne niż wszystkie
Sezon wakacyjny trwa w najlepsze.

Kolejni znajomi chwalą się zdjęciami z urlopowych wyjazdów do ciepłych krajów, albo - Ci mniej ekspansywni - z pobytu nad polskim morzem. A Ty wciąż czekasz na swój urlop, odwlekając w czasie decyzję co do miejsca, do którego udasz się na wypoczynek, bo chciałbyś być oryginalny i nie jechać tam, gdzie wczasy spędza większość znanych Ci osób. Może warto w takim wypadku spróbować czegoś nietypowego? Spójrzmy więc, na potencjalne, a przy tym nieoczywiste, kierunki wyjazdów na wakacje, realizowanych niekoniecznie w celu zażywania niekończących się kąpieli słonecznych.

Zimna egzotyka
Pierwszym z pomysłów wartych uwagi jest decyzja o wyjeździe w nietypowe rejony świata, w tym także Europy. Dawki niezapomnianych wrażeń z pewnością dostarczy nam wyjazd za koło podbiegunowe. Nieskalany krajobraz, niskie temperatury i ogromne ilości lodu z pewnością pozwolą na zrobienie pamiątkowych zdjęć, których niejeden nam pozazdrości. Dla miłośników jeszcze większych wrażeń ciekawszą propozycją powinny być północne rejony europejskiej części Rosji, szczególnie półwysep Kolski z legendarnym Murmańskiem.

Jeśli jednak chcielibyśmy zasmakować zimna spoza kontynentu, to automatycznie nasuwają się dwie propozycje - Islandia lub - nieco bardziej oddalona - Grenlandia. Dwa kraje politycznie należące do Europy, lecz znacznie od niej oddalone oferują surowy, zimny klimat wzbogacony niezwykłymi widokami - mroźnymi górami, gejzerami i wulkanami. Obowiązkowym elementem pobytu na jednej z wysp jest żywienie się rybami, będącymi podstawą jadłospisu tamtejszych mieszkańców.

Co najważniejsze do wszystkich wymienionych miejsc dotrzemy za pośrednictwem biur podróży, choć - trzeba to przyznać - nie będą to wyjazdy tanie. Wspomnienia ponoć jednak nie mają ceny.

Podróż z 1000 i jednej nocy
Dla odmiany, drugim kierunkiem, w jaki warto podążyć z wakacyjnymi wojażami, są szeroko rozumiane rejony bliskowschodnie. Oczywiście nie mamy tu na myśli krajów o niestabilnej sytuacji, takich jak Irak czy Syria. Warto jednak wybrać się do jednego z państw, o przebogatym dziedzictwie historycznym. Bez względu więc na to czy zdecydujemy się na Iran, Turcję, Jordanię czy Izrael możemy być pewni, że na każdym kroku będziemy obcowali z liczoną w tysiącach lat historią - zabytkami, muzeami czy historyczną zabudową miejską.

To, na co możemy liczyć, to także niezwykła zmienność krajobrazu - wielkie jeziora, pustynne bezkresy, górzyste pejzaże czy wreszcie - ale to już tylko w Izraelu i Turcji, a i to wspominamy o nich tylko dla porządku - gorące plaże i nadmorskie kurorty.

Podobnie jak w przypadku wyjazdów na północ, także w tym wypadku możemy skorzystać z oferty przygotowanej przez biura podróży. Dzięki temu ubywa nam znaczna ilość formalności, jakie musielibyśmy załatwić w przypadku organizacji wyjazdu na własną rękę.

Czas więc skończyć z zastanawianiem się i rozpocząć pakowanie walizek, a więcej ciekawych kierunków wycieczkowych można znaleźć też na www.ranktur.pl/oryginalne-kierunki/.

Okiem reportera


turystyka
wyprawy
urlop