Komfortowy nocleg

tagi: apartamenty, noclegi, turystyka, urlop, wakacje

Komfortowy nocleg (...) najbardziej oblegane terminy przez miłośników górskich krajobrazów,  jednak poza sezonem ze znalezieniem dogodnego miejsca z pewnością nie będzie najmniejszego problemu. Zdecydowana większość turystów z reguły wybiera najpopularniejsze kurorty wczasowe, dlatego też największym zainteresowaniem cieszą się z reguły noclegi w Zakopanem.Większość z nich charakteryzuje się bardzo wysokim (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 06-grudzień-2017

Komfortowy nocleg

Złote plaże Bułgarii

tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Złote plaże Bułgarii (...) zatoczek aniżeli piasku. Kusi jednak ich dzikość i większa dyskrecja. Na południowym wybrzeżu natomiast warto zwiedzić plaże Obzoru czy Słonecznego Brzegu. Ten ostatni jest kurortem niezwykle popularnym i oferującym dużą, zadbaną piaszczystą plażę. Równie znane są Złote Piaski z idealnym wręcz miejscem na wypoczynek wśród słońca, wspaniałymi ośrodkami SPA oraz kompleksami balneologicznymi. Wspaniałe plaże można odnaleźć także wzdłuż Zatoki Pomoryjskiej. Mają one ciemny, łagodny piasek, który bogaty w żelazo posiada lecznicze właściwości. Oprócz cudownego miejsca na relaks można tutaj także skorzystać z takich atrakcji jak restauracje, kawiarnie czy zakłady w stylu ludowym.Atrakcje dla plażowiczów, czyli co robić pomiędzy kąpielami słonecznymi Oprócz wspaniałych plaż czy to na południowym, środkowym czy nawet północnym wybrzeżu Bułgaria posiada także bogatą infrastrukturę turystyczną. Oprócz pięknych, zabytkowych miast w kurortach otoczonych zakątkami idealnymi na kąpiel słoneczną można również znaleźć wiele atrakcji. (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 20-listopad-2016

Złote plaże Bułgarii

Piękny Kraków i jego atrakcje

tagi: podróże, turystyka, urlop

Piękny Kraków i jego atrakcje (...) Zorganizowana wycieczka po Krakowie jest inicjatywą gwarantującą najwyższą wygodę i jakość wypoczynku. To opcja przeznaczona głównie dla osób, które lubią mieć uporządkowany harmonogram każdego dnia i dokładnie wiedzieć, co mają zwiedzać. Tego rodzaju wycieczki często są propozycją biur podróży, wystarczy znaleźć interesującą ofertę, pokrywającą się w pewnym stopniu chociaż z własnymi planami na taki wypoczynek. Ważną kwestią są noclegi oraz zapewnienie wyżywienia przez cały czas trwania urlopu lub wakacji. Wybierając zorganizowaną wycieczkę, nie trzeba się martwić o żadne tego typu sprawy, gdyż wszystko już jest ujęte w ofercie. Podlegać to może pewnym (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 12-wrzesień-2016

Piękny Kraków i jego atrakcje

Sporty wodne - co i gdzie można uprawiać w Europie

tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Sporty wodne - co i gdzie można uprawiać w Europie (...) pływające żółwie a we Francji piękne podwodne klify. Równie popularnym sportem, co zwiedzanie niesamowitych krajobrazów ulokowanych pod krystalicznie czystą taflą oceanu czy morza jest świetna zabawa na desce czyli windsurfing. By aktywność ta dawała jak najwięcej przyjemności wiatry muszą być pomyślne a pogoda sprzyjająca. W Europie najlepszym miejscem na windsurfing jest niewątpliwie Tarifa ulokowana w Cieśninie Gibraltarskiej w Hiszpanii, na jej południowym krańcu. To stolica wiatru starego kontynentu, a zaraz za nią lokuje się słynna grecka wyspa Rodos. Warto także odwiedzić Jezioro Garda znajdujące się w północnych Włoszech ze względu na piękno przyrody oraz dość silne wiatry, zwłaszcza popołudniami. W Europie niezwykle znany jest również kitesurfing. Sport ten można uprawiać zarówno latem, jak i zimą. Na miłośników tej aktywności czeka wspomniana już wcześniej Tarifa położona w Andaluzji, a także wiele zakątków na Wyspach Kanaryjskich czy Balearach. Idealne na kitesurfing są niewątpliwie plaże Katalonii, jak również (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 08-czerwiec-2016

Sporty wodne - co i gdzie można uprawiać w Europie

Jak znaleźć tani nocleg w Austrii?

tagi: austria, mayrhofen, narty, podróże, urlop, wyprawy, zillertal

Jak znaleźć tani nocleg w Austrii? (...) sobie na spokojnie oferty wszystkich hoteli i pensjonatów. Możemy przy tym poprosić o pomoc swoich bliskich lub znajomych, z którymi razem wybieramy się na wycieczkę. Dzięki temu na pewno uda nam się podjąć (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 27-październik-2015

Jak znaleźć tani nocleg w Austrii?

Morskie safari w Egipcie

tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Morskie safari w Egipcie (...) ścian i skał, morskich wraków i głębokich kanionów w odcieniach turkusu. Egipskie kurorty takie jak Sharm El Sheikh, Hurghada czy Marsa Alam to drzwi do jedynej w swoim rodzaju przygody związanej z podziwianiem piękna tego fantastycznego, podwodnego świata. Sharm El Sheikh leżący na półwyspie Synaj to przede wszystkim imponujące skaliste wybrzeże, góry wpadające do morza oraz świetnie rozwinięte życie morskie. Fenomenalne rafy i dostęp do interesujących wraków to jednak nie jedyne zalety tego miejsca. Leżące nieco bardziej na północ Dahab i Nuweiba, również słyną ze swojej ponadprzeciętnej oferty miejsc do nurkowania dostępnych zarówno z brzegu jak i z legendarnej już Blue Hole. Hurghada, choć nieco mniej popularna, również zachwyca bogactwem miejsc idealnych do nurkowania, które można znaleźć w niewielkiej odległości od stałego ladu. Położone w pobliżu El (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 09-październik-2015

Morskie safari w Egipcie

Wakacje inne niż wszystkie

tagi: turystyka, urlop, wyprawy

Wakacje inne niż wszystkie (...) ciekawszą propozycją powinny być północne rejony europejskiej części Rosji, szczególnie półwysep Kolski z legendarnym Murmańskiem.Jeśli jednak chcielibyśmy zasmakować zimna spoza kontynentu, to automatycznie nasuwają się dwie propozycje - Islandia lub - nieco bardziej oddalona - Grenlandia. Dwa kraje politycznie należące do Europy, lecz znacznie od niej oddalone oferują surowy, zimny klimat wzbogacony niezwykłymi widokami - mroźnymi górami, gejzerami i wulkanami. Obowiązkowym elementem pobytu na jednej z wysp jest żywienie się rybami, będącymi podstawą jadłospisu tamtejszych mieszkańców.Co najważniejsze do wszystkich wymienionych miejsc dotrzemy za pośrednictwem biur podróży, choć - trzeba to przyznać - nie będą to wyjazdy tanie. Wspomnienia ponoć jednak nie mają ceny.Podróż z 1000 i jednej nocyDla odmiany, drugim kierunkiem, w jaki warto podążyć z wakacyjnymi wojażami, są szeroko rozumiane rejony bliskowschodnie. Oczywiście nie mamy tu na myśli krajów o niestabilnej sytuacji, takich jak Irak (...)

Opublikowany przez Holidays, dnia 31-lipiec-2015

Wakacje inne niż wszystkie