Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Holidays, dnia 08-czerwiec-2016

Sporty wodne - co i gdzie można uprawiać w Europie
Sporty wodne to aktywności, które bardzo chętnie są uprawiane przez osoby kochające zarówno słońce jak i pełen ruchu oraz przygód tryb życia.

W Europie nie brakuje cudownych miejsc, które idealnie nadają się do tego, by spróbować windsurfingu, kitesurfingu czy nurkowania. Sportów wodnych jest naprawdę sporo, więc z pewnością każdy turysta znajdzie coś dla siebie, zwłaszcza wybierając jeden z poniższych zakątków, które będą wspierać krajobrazowo a także idealnymi warunkami do uprawiania danego sportu. Jeśli nic stąd Cię nie zainteresuje, to po inne pomysły warto zajrzeć tutaj.

Aktywnością, która fascynuje wielu turystów jest nurkowanie, bowiem dzięki niemu można podziwiać niesamowity podwodny świat, cudowne rafy koralowe oraz poruszać się pomiędzy ławicami różnokolorowych ryb. Najpiękniejszymi miejscami w Europie, które idealnie nadają się do uprawiania tego sportu jest Cypr, na którym czeka słynny wrak Zenobia, maltańska wyspa Gozo a także Cap Ferrat we Francji. Na Cyprze oprócz wraku można nurkować obserwując pływające żółwie a we Francji piękne podwodne klify.

Równie popularnym sportem, co zwiedzanie niesamowitych krajobrazów ulokowanych pod krystalicznie czystą taflą oceanu czy morza jest świetna zabawa na desce czyli windsurfing. By aktywność ta dawała jak najwięcej przyjemności wiatry muszą być pomyślne a pogoda sprzyjająca. W Europie najlepszym miejscem na windsurfing jest niewątpliwie Tarifa ulokowana w Cieśninie Gibraltarskiej w Hiszpanii, na jej południowym krańcu. To stolica wiatru starego kontynentu, a zaraz za nią lokuje się słynna grecka wyspa Rodos. Warto także odwiedzić Jezioro Garda znajdujące się w północnych Włoszech ze względu na piękno przyrody oraz dość silne wiatry, zwłaszcza popołudniami.

W Europie niezwykle znany jest również kitesurfing. Sport ten można uprawiać zarówno latem, jak i zimą. Na miłośników tej aktywności czeka wspomniana już wcześniej Tarifa położona w Andaluzji, a także wiele zakątków na Wyspach Kanaryjskich czy Balearach. Idealne na kitesurfing są niewątpliwie plaże Katalonii, jak również portugalskie, długie plaże Algavre. Będąc we Włoszech natomiast warto odwiedzić Lombardię czy Sardynię oraz Rodos. W Chorwacji na miłośników tego sportu czeka Zadar oraz piękna Pula.

Wspaniałą aktywnością jest także surfing, z którego słynie Anglia, a zwłaszcza Kornwalia. To niewątpliwie surfingowe centrum Europy. Można nieco uściślić, że ulokowane jest ono dokładnie w Newquay, miasteczku w którym wszędzie czuć atmosferę szaleństw na desce. Niemal co drugi budynek to sklep, w którym można kupić odpowiedni do tego sportu sprzęt lub szkółka surfingu. Kto nigdy jeszcze nie próbował tej aktywności,a ma na to ochotę to w tej części świata najpewniej się w niej zakocha.

W Europie nie brak miejsc wręcz stworzonych do tego, by całymi dniami uprawiać różnorakie sporty wodne wśród boskich promieni słońca i krystalicznie czystego morza. Cudowne rafy koralowe, tajemnicze wraki, piękne krajobrazy, dobre wiatry i mnóstwo wykwalifikowanych instruktorów sprawia, że wakacje mogą okazać się wspaniałą zabawą, pełną ekscytacji i nowych wrażeń.

Okiem reportera


turystyka
wyprawy
urlop