Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Holidays, dnia 09-październik-2015

Morskie safari w Egipcie
Nie ulega wątpliwości, że Morze Czerwone to wspaniałe miejsce dla wszystkich miłośników nurkowania.

Bogactwo i niesamowita różnorodność tamtejszego podwodnego świata, daje gwarancję niezapomnianych przeżyć. Właśnie z tego powodu Egipt i otaczające go cieplutkie wody Morza Czerwonego to jeden z najpopularniejszych kierunków na świecie, wybierany przez entuzjastów obserwowania podwodnego życia. Połączenie bardzo dobrej przejrzystości wody, która sięga nawet do 30 metrów z dobrymi warunkami pogodowymi i niepowtarzalną scenerią, daje gwarancję niezapomnianej przygody przez cały rok.

Morze Czerwone to bogactwo życia morskiego, które urzeka wszystkimi kolorami tęczy, to imponująca różnorodność bezkręgowców, to świat skorupiaków, gąbek, koralowców i zachwycających ryb. Ta niesamowita różnorodność życia morskiego łączy się z niepowtarzalnością podwodnych ścian i skał, morskich wraków i głębokich kanionów w odcieniach turkusu.

Egipskie kurorty takie jak Sharm El Sheikh, Hurghada czy Marsa Alam to drzwi do jedynej w swoim rodzaju przygody związanej z podziwianiem piękna tego fantastycznego, podwodnego świata.

Sharm El Sheikh leżący na półwyspie Synaj to przede wszystkim imponujące skaliste wybrzeże, góry wpadające do morza oraz świetnie rozwinięte życie morskie. Fenomenalne rafy i dostęp do interesujących wraków to jednak nie jedyne zalety tego miejsca. Leżące nieco bardziej na północ Dahab i Nuweiba, również słyną ze swojej ponadprzeciętnej oferty miejsc do nurkowania dostępnych zarówno z brzegu jak i z legendarnej już Blue Hole.

Hurghada, choć nieco mniej popularna, również zachwyca bogactwem miejsc idealnych do nurkowania, które można znaleźć w niewielkiej odległości od stałego ladu. Położone w pobliżu El Gouna i Safaga zapewniają nieograniczone możliwości odkrywania północnych raf oraz wraków.

Marsa Alam to z kolei spektakularne wybrzeże otwierające drogę miłośnikom podwodnej eksploracji, położone nieco na południe od Hurghady i przeznaczone na nurkowanie w nieco bardziej kameralnych warunkach.

Niezależnie jednak od wyboru miejsca na wakacyjny odpoczynek, eksplorowanie niesamowitego podwodnego świata, jest bez wątpienia idealnym połączeniem miłości do nurkowania i relaksu na piaszczystej plaży wraz z odkrywaniem imponującej kultury i historii Kraju Faraonów.

Morze Czerwone jest też z całą pewnością idealną bazą wypadową do zobaczenia słynnych na cały świat Piramid, zorganizowania wycieczki do Kairu czy zapoznania się z pradawnymi skarbami ukrytymi w murach tajemniczego Luxoru, a po więcej pomysłów na miejsca nurkowe warto zajrzeć na http://www.sharmelsheikh.com.pl/?aktywnosci,11.

Okiem reportera


turystyka
wyprawy
urlop