Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Holidays, dnia 30-październik-2017

Filtry cząstek stałych
Jeszcze jakiś czas temu nie każdy samochód musiał posiadać w swoim wyposażeniu specjalne filtry, których nadrzędnym celem było redukowanie emisji szkodliwych cząstek stałych do atmosfery.

Ostre i stanowcze restrykcje prawne jakie zostały w niedawnym czasie wprowadzone na terenie całej Unii Europejskiej wymuszają montowanie filtrów oczyszczających z cząstek stałych w każdym nowo wypuszczanym do użytku samochodzie. 
Filtr cząstek stałych w samochodzie jest tak naprawdę niewielkim filtrem, który montowany jest np. w systemie wydechowym danego pojazdu. Niezależnie od tego czy jesteśmy kierowcami zwyczajnego samochodu osobowego czy też jesteśmy kierowcami tirów lub innych dużych gabarytowo samochodów dostawczych, każdy z nich jest zobowiązany do posiadania wspomnianych filtrów. Sam proces produkcyjny jest bardzo złożony i rozpoczyna się od zmieszania poszczególnych komponentów, które następnie są odpowiednio kształtowane a następnie następuje wypalanie filtra dpf w bardzo wysokich temperaturach. Szereg połączonych ze sobą procesów w oparciu o zastosowanie pracy standaryzowanej sprawia, że wychodzące z zakładu filtry są nieskalanej jakości i nadają się do zastosowania w swoim miejscu docelowym. 
Usuwanie fitra dpf z samochodu nie jest procesem specjalnie skomplikowanym, a częstotliwość wymiany samego filtra zależy od tego jak często eksploatujemy nasz samochód lub inny pojazd zmotoryzowany. Zwykle nie musimy zbyt często go wymieniać, a nawet jeśli częstotliwość wymian jest dość wysoka, to koszt zakupu samego filtra i jego montażu przez serwis www.diagnostic-car.pl w naszym pojeździe nie jest specjalnie astronomiczny.


 • Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

  ul. Opolska 5a
  55-011 Siechnice / k. Wrocławia
  tel. 695 905 995
  email: kontakt@diagnostic-car.pl

  http://www.diagnostic-car.pl

Okiem reportera


wypalanie filtra dpf
filtr cząstek stałych w samochodzie
usuwanie fitra dpf z samochodu