Publikacje

Najnowsze


Opublikowany przez Holidays, dnia 04-listopad-2015

Edukacja geograficzna
Choć cały świat został już odkryty, przez co niektórzy twierdzą, że "staje się coraz mniejszy", prawda jest taka, że nadal jest ogromny i niesamowicie ciekawy.

Niestety, obecnie społeczeństwo charakteryzuje się coraz mniejszą wiedzą geograficzną. Już nie tylko dzieci, ale także dorośli nie mają pojęcia, jakie państwa leżą na poszczególnych kontynentach, nie mówiąc już o jeziorach czy górach. Niektóre ankiety wskazują, że zatrważająca liczba obywateli Polski nie potrafi wymienić wszystkich państw, które graniczą z naszym krajem. Jest to przerażające, dlatego najwyższa pora, aby zacząć edukować społeczeństwo. Najlepszym ku temu krokiem jest oczywiście rozpoczęcie od najmłodszych. 
Zainteresuj dzieci geografią przy pomocy mapy lub globusaZaciekawienie kwestiami geograficznymi w młodym wieku zaowocuje, że w przyszłości nie będzie trzeba zachęcać szczególnie dzieci do nauki tego przedmiotu, ponieważ będą to robiły z własnej woli ze szczerą przyjemnością. Na początek proponujemy mapy ścienne dla dzieci. Są one szansą dla dzieci na stały kontakt z mapą. Dzięki temu wiedza mimowolnie się utrwala. Atrakcyjne są także globusy dla dzieci Który malec nie czerpie przyjemności z możliwości wprawienia w ruch kuli ziemskiej? Jest to niepowtarzalna okazja, ażeby połączyć zabawę z edukacją.  Takie połączenie daje zdecydowanie najlepsze efekty nauki. Dla starszych dzieci, a być może dla siebie, możesz kupić atlas świata. Zwiera on więcej szczegółów niż mapy na ścianę czy globusy.

Okiem reportera


turystyka
podróże
wycieczki
mapa
globus